En İyi Jennifer Aniston Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
en_iyi_jennifer_aniston_filmleri

Last Updated on 3 Nisan 2022 by Aslıhan Demiralay

Hollywood’un yetenekli ve güler yüzlü kadın oyuncusu Jennifer Aniston dünyaca ünlü olmasını sağlayan Friends dizisinden beri ara vermeden filmlerde oynamaya devam ediyor.

Genellikle romantik komedilerde oynasa da aslında hemen her tür filmde oynayabilecek bir yeteneğe sahip.

Jennifer Aniston 11 Şubat 1969’da California’da dünyaya geldi. Babası John Aniston Yunan asıllı bir aktör ve Aniston’ın vaftiz babası da Yunan asıllı ünlü bir aktör olan Telly Savalas’tı. Çocukluğunun bir kısmını Yunanistan’da geçiren sanatçı daha sonra ailesiyle birlikte New York’a taşındı. 1990’lı yıllardan itibaren film ve dizilerde ufak roller aldı ve büyük çıkışını 10 yıl süren Friends dizisiyle elde etti. Friends dizisinin oyuncu seçmelerine katıldığında aslında Monica rolü için düşünülse de yapımcılar Rachel rolünde karar kıldı.

en_iyi_bruce_willis_filmleri
En İyi Bruce Willis Filmleri

2000 yılında Brad Pitt’le evlenen oyuncu, 2005 yılında Brad Pitt’in adı Angelina Jolie ile bir takım dedikodulara karışınca boşandı. 2015 yılında Justin Theroux ile evlenen Aniston bir kaç yıl sonra eşil Theroux ile ayrı yaşadıklarını duyurdu.

2003 yılında Friends dizisinde ki rolüyle en iyi kadın oyuncu dalında Altın Küre(Golden Globe) ödülü kazandı.

dogu_ekspresinde_cinayet
Doğu Ekspresinde Cinayet

The Switch-Sürpriz Baba-2010

Jennifer Aniston’dan bir romantik komedi. Gerçek hayatta da yakın arkadaşı olan ünlü aktör Jason Bateman’la baş rolü paylaşıyor. Filmde ayrıca Jeff Goldblum, Juliette Lewis ve Patrick Wilson’da rol alıyor. Filmin yönetmenliğini Josh Gordon ve Will Speck birlikte yaptı. IMDB puanı:6,1.

Filmin konusuna gelince New York’da yaşayan 30’larında ki Kassie ve bağlanmaktan ve yetişkinlerin sorumluluklarından çekinen Wally iki yakın arkadaştır. Kassie artık anne olmaya karar verdiğinde kendine bir sperm donörü bulur. Ancak sarhoş olan Wally donörün spoermleriyle kendininkilerini değiştirir. Wally’nin bile çok sonraları hatırlayacağı olay neticesinde iki yakın arkadaşın ortak bir çocuğu olur. Bağlanma sorunları, gerçek aşk ve ebeveynlik üzerine sıcacık bir film. Bütün güzelliği ile Jennifer Aniston yetenekli ve sevimli Jason Bateman ve karizmasıyla Jedd Goldblum’u izlemek için güzel bir seçenek..

The Switch-Sürpriz Baba-2010
the_switch_2010

Life of Crime-Belalı Rehine-2013

Jennifer Aniston’ın yapımcılığını da yaptığı filmde Aniston dışında Tim Robbins, Yasiin Bey, Isla Fisher, Will Forte ve daha çok bağımsız filmlerden tanıdığımız yetenekli aktör John Hawkes baş rolde.

Elmore leonard’ın The Switch isimli kitabından uyarlanan filmin senaryosunu yazan Daniel Schechter filmin yönetmenliğini de yaptı.

70’li yıllarda zenginlerin yaşadığı bir taşra bölgesinde iki suçlu adam, evli ve mutsuz bir kadını 1 milyon dolar fidye için kaçırır. Servetini çok da dürüst yollardan kazanmayan ve karısını aldatan koca da fidyeyi ödememeye karar verir. Ancak genellikle hırsızlık gibi işler yapan iki adamın genç kadını öldürmek gibi bir düşüncesi yoktur. Üstelik john Hawkes’ın canlandırdığı fidyeci Jennifer Aniston’un canlandırdığı kaçırılan kadına aşık olmaya başlar.

jojo_rabbit_2019
Jojo Rabbit-2020

Zekice senaryosu, dönemi yansıtan atmosferiyle son derece başarılı bir film. Fransız filmlerini anımsatan yapısıyla da dikkate değer. IMDB puanı: 5,8.

Life of Crime-Belalı Rehine-2013-Trailer
life_of_crime_2013
keanu_reeves_filmleri
En İyi Keanu Reeves filmleri

Derailed-Raydan Çıkanlar-2005

Jennifer Aniston’dan görmeye alışık olmadığımız türde bir film. Gizem gerilim türündeki yapımda Clive Owen, Vincent Cassel, Melissa George ve RZA rol alıyor. Clive Owen’ın canlandırdığı Charles Schine beyaz yakalı olarak çalışan, hasta bir kızı olan evli bir adamdır. Her gün işe gitmek için kullandığı trende Lucinda isimli bir kadınla tanışır.Günlük hayatın stresinden bunalan Charles için Lucinda sorunsuz bir dünyayı temsil eder. Ancak kadınla ilişkisi intikam, şantaj, cinayet ve hapishane sarmalında olaylara gebedir. Gerilim dozu iyi ayarlanmış kaliteli bir film Derailed ve Jennifer Aniston’ı farklı bir rolde görmek için biçilmiş kaftan.

Filmin senaryosunu James Siegel’in romanından Stuart Beattle uyarladı. Yönetmenliğini ise İsveç’in en iyi yönetmenlerinden olan Mikael Håfström yaptı.Film noir tarzında ki yapımın IMDB notu:6,6.

Derailed-Raydan Çıkanlar-2005-Trailer
derailed_2005
Just Go With It-Hayatım Yalan!-2011

Jennifer Aniston’ın beyaz perdede en uyumlu olduğu aktörlerden biri olan Adam Sandler’la baş rolü paylaştığı film aslında 1969 yapımı Cactus Flower isimli çok başarılı bir komedinin uyarlaması.Yönetmen Adam Sandler’ın çokça birlikte çalıştığı Dennis Dugan.

Başarılı bir estetik cerrah olan Danny, gençliğinde aldatılmasının etkisiyle, bekar olmasına rağmen evli olduğunu söyler. Bu şekilde kadınlarla ciddi bir ilişkiye girmesine gerek kalmaz. Bir gün gerçekten birlikte olmak istediği genç bir kadınla karşılaştığında bir sorun yaşar, bu genç kadın Danny’nin evli olduğunu sanmaktadır. Boşanmak üzere olduğunu söyleyen Danny asistanını eşi gibi tanıştırdığında olaylar karışmaya başlar. Filmde bu iki oyuncu dışında Brooklyn Decker ve Nicole Kidman’da rol alıyor. Yapımda rol alan çocuk oyuncular Bailee Madison ve Griffin Gluck’un da hakkını vermek gerekir. Yılların deneyimli starlarından neredeyse rol çaldıklarını söylemek mümkün. IMDB puanı: 6,4. Muhteşem Hawai manzarası ve ailecek izlenebilecek bir film arayanlar için iyi bir alternatif..

Just Go With It-Hayatım Yalan!-2011-Trailer
derailed_2005
keanu_reeves_filmleri
En İyi Keanu Reeves Filmleri
Cake-2014

Patrick Tobin’in senaryosunu yazdığı filmin yönetmeni Danil Barnz. Toplumdan giderek uzaklaşan Claire isimli bir kadının hayatında sadece yardımcısı Silvana ve katıldığı terapi grubundaki insanlar vardır. Gruptan bir kişinin intiharından sonra Claire, arkadaşının intiharını sorgulamaya ve hakkında düşünmeye başlar. Filmde Aniston’ın dışında Adriana Barraza, Anna Kendrick, Sam Worthington, Felicity huffman ve Mammie Gummer ol alıyor.

Jennifer Aniston genel tarzının dışında rol aldığı bu filmde çok başarılı bir performans çizerken Altın Küre Ödülleri’nde en iyi kadın oyuncu adaylığı kazandı. Aslında gösterdiği performansla Oscar’a aday olması da beklense de Akademi Aniston’ı aday göstermedi. Filmin IMDB puanı: 6,4.

Cake-2014-Trailer
derailed_2005
sylvester_stallone_filmleri
En İyi Sylvester Stallone Filmleri
Along Came Polly-Polly Gelince-2004

Jennifer Aniston’la Ben Stiller’ı bir araya getiren filmin yönetmeni aynı zamanda senaryosunu da yazan John Hamburg. Filmde ayrıca Debra Messing, Hank Azaria ve Bryan Brown’da rol alıyor.

Çok düzenli ve disiplinli olan Reuben balayında eşi tarafından aldatılır. Bu orunla boğuşurken liseden tanıdığı Polly ile tekrar karşılaşınca hayatı değişir. Reuben ne kadar düzenliyse, Polly bir o kadar aklına estiği gibi yaşamaktadır. Bu eğlenceli ve komik filmin IMDB notu: 6,0.

Along Came Polly-Polly Gelince-2004-Trailer
Jennifer Aniston’ın En İyi Filmleri
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_romantik_komedi_filmleri
En İyi Romantik Komedi Filmleri
en_iyi_komedi_filmleri
En İyi Komedi Filmleri
en_iyi_brad_pitt_filmleri
En İyi Brad Pitt Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir